Ndërlidhjet

BAKU


Komisioni i ngarkuar me hetime lidhur me fundosjen e anijes azerbejxhanase në Detin Kaspik tha se 9 njerës janë shpëtuar deri tash, por nuk është i qartë fati i të tjerëve sepse në anije ndodheshin rreth 50 njerës.
U raportua se në anije ndodheshin 43 anëtarë të ekipazhit dhe 8 udhëtarë në çastet e fundosjes- 100 kilometra largë bregdetit të Azerbejxhanit.
XS
SM
MD
LG