Ndërlidhjet

UASHINGTON


Burimet nga Pentagoni njoftojnë se aeroplanët britanikë dhe amerikanë kanë goditur dy qendra ushtarake të mbrojtjes në Irak, në zonat e ndalim fluturimit.
Sulmi ishte përgjigjje ndaj zjarrit të artilerisë, që forcat irakene drejtuan kundër aeroplanëve të aleancës.
Zonat e ndalim flututrimit janë vendosur pas luftës së Gjirit për të mbrojtur pakicën kurde dhe atë shite.
XS
SM
MD
LG