Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Williams Burns, ka mbërritur në Jerusalem, ku ka filluar bisedimet me zyrtarët izraelitë, për t’i dhënë shtysë procesit të paqes dhe një plani konkret që ka mbështetjen e Shteteve të Bashkuara.
Ministri izraelit i Mbrojtjes, Benjamin Bin Eliezer, ka kërkuar një zgjidhje diplomatike për konfliktin.
XS
SM
MD
LG