Ndërlidhjet

TIRANË


Ish mbretëresha e Shqipërisë, Gerladinë, bashkëshortja e mbretit Ahmet Zog, ka ndërruar jetë në spitalin ushtarak të Tiranës, në moshën 87 vjeçare.
Gerladina, e cila vjen nga një familje fisinike hungareze, u martua me Ahmet Zogun në vitin 1938 dhe u largua nga Shqipëria në vitin 1939 si pasojë e pushtimit fashist të vendit.
XS
SM
MD
LG