Ndërlidhjet

HAGË


Ish presidenti jugosllav, Sllobodan Millosheviq, i akuazuar për krime lufte dhe gjenocid gjatë luftrave në Kosovë, Bosnjë dhe Kroaci, është ankuar lidhur me seancat e mbyllura gjyqësore të procesit të tij.
Por gjyqtari Richard May, ka deklaruar se kjo është nën kompetencat e Gjkykatës.
XS
SM
MD
LG