Ndërlidhjet

LJUBLJANË


Hyrja e vendeve të reja në Bashkimin Evropian do ta bëjë më të vështirë kapjen dhe gjykimin e ish-nazistëve të akuzuar për krime lufte, pasi nuk do të ushtrohet më presion mbi to për këtë çështje. Kështu ka deklaruar drejtori i qendrës Wiesental, me bazë në Jerusalem, gjatë një konference mbi hebraizmin dhe anti-semitizmin, që po mbahet në Slloveni.
XS
SM
MD
LG