Ndërlidhjet

BRUKSEL


“Pjesmarrja e plotë në zgjedhjet e 26 tetorit është në interesin e të gjithëve në Kosovë”, ka deklaruar shefi i diplomacisë evropiane, Havier Solana.
Bashkimi Evropian ka kërkuar nga populli i Kosovës që të marrë pjesë masivisht në zgjedhjet e fundjavës së ardhshme.
“Demokracia dhe toleranca fillon në nivel lokal. Ndaj dhe pjesëmarrja është parakusht për të marrë përsipër përgjegjësitë”, ka thënë Solana.
XS
SM
MD
LG