Ndërlidhjet

PESHAUAR


Policia pakistaneze e shoqëruar nga agjentë amerikanë të Zyrës Federale të Hetimeve, FBI, kanë arrestuar dy të dyshuar si anëtarë të rrjetit terrorist të Al-Kaidës.
Të arrestuarit, janë një afgan dhe një arab. Ky i fundit mendohet të jetë anëtar i rëndësishëm i Al-Kaidës.
XS
SM
MD
LG