Ndërlidhjet

SHKUP


Studentë maqedonas kanë protestuar në Shkup për vrasjen e një 18 vjeçari, fundjavën e kaluar në qytetin e Tetovës. Protestuesit kanë thirrur parulla anti-shqiptare, kanë qëlluar 2 shqiptarë, kalimtarë të rastit, dhe kanë dëmtuar disa shitore.
XS
SM
MD
LG