Ndërlidhjet

BANJA LUKA


Qeveria në pjesën serbe të Bosnjës, ka pranuar se kompania Orao, i ka shitur armë Irakut, duke shkelur rezolutat e Kombeve të Bashkuara.
Departamenti amerikan i Shtetit ka thënë se pret nga Beogradi dhe Sarajeva të hetojnë shitjet dhe të marrin masat e nevojshme kundër dy firmave.
XS
SM
MD
LG