Ndërlidhjet

JERUSALEM


Një officer i ushtrisë izraelite është akuzuar për spiunazh në favor të grupit gueril libanez, Hezbollah, në shkëmbim të parave dhe drogës.
Veprimtaria e spiunazhit u zbulua, ndërsa ushtria izraelite goditi për vdekje marsin e kaluar 2 anëtarë të Hezbullahut, dhe në telefonin mobil të njërit prej të vrarëve u gjenden informacione kontakti.
XS
SM
MD
LG