Ndërlidhjet

PEKIN


Së paku 15 vetë kanë vdekur dhe 29 llogariten të humbur pas shpërthimit në një minierë qymyri në Kinë.
Mbi 3 500 minatorë kanë gjetur vdekjen në shpërthimet e minierave gjatë këtij viti në Kinë.
XS
SM
MD
LG