Ndërlidhjet

ZAGREB


Policia kroate ka ndaluar në portin e Rjekës, një anije, e cila kishte si ngarkesë lëndë shpërthyese ushtarake, të padeklaruara.
Burimet zyrtare thonë se po hetojnë pronësinë e anijes. Mediat njoftojnë se materialet shpërthyese e kishin origjinën në Republikën serbe të Bosnjës, dhe ishin përcaktuar për Irakun.
Tashmë është i njohur fakti se firma dhe struktura shtetërore serbe kanë shkeluar sanksionet e Kombeve të Bashkuara duke i shitur paisje ushtarake Irakut.
XS
SM
MD
LG