Ndërlidhjet

MAZARI SHARIF


2 vetë janë vrarë dhe së paku 2 të tjerë janë plagosur si pasojë e luftimeve mes grupeve rivale në veri të Afganistanit.
Grupet e armatosura të uzbekëve dhe taxhikëve kishin rënë dakort për të armë pushim në fillim të këtij muaji.
XS
SM
MD
LG