Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus, Vladimir Putin, ka kërkuar nga agjencitë vendase të sigurisë, të përdorin, gjithë përvojën ndërkombëtare për situata të ngjashme dhe të jenë në kontakt me agjencitë e sigurisë në vende të tjera.
Ministria e Brendshme ruse ka akuzuar se udhëheqësi çeçenm Asllan Maskadov ka organizuar pengmarrjen.
Ndërkaq kundërshtarë të luftës në Çeçeni, kanë protestuar sot në afërsi të teatrit të Moskës.
Protestuesit, shumica të afërm të pengjeve, të cilët hidhnin parulla kundër luftës, nuk janë lejuar nga policia t’i afrohen ndërtesës.
XS
SM
MD
LG