Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush, mirëseardh presidentin kinez, Jiang Zemin në një takim privat në Teksas, gjatë ditës së sotme.
Shtetet e Bashkuara kanë një morri çështjesh të ndjeshme për të diskutuar me Pekinin, si janë shtimi i armëve, Tajvani, të drejtat e njeriut dhe marrdhëniet tregtare.
Jiang Zemin, ka deklaruar para takimit se Kina synon të punojë ngushtë me Shtetet e Bashkuara për të nxitur paqen dhe qëndrueshmërinë ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG