Ndërlidhjet

KABUL


Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai, i ka thënë grupeve kundërshtare brenda qeverisë së tij se nuk do të tolerojë keqpërdorimin e pushtetit për interesa vetjake.
Deklaratat e Karzait erdhën, ndërsa në veri të Afganistanit, vazhdojnë luftimet mes grupeve kundërshtare uzbeke dhe taxhike.
XS
SM
MD
LG