Ndërlidhjet

TEKSAS


Presidenti amerikan, George Bush, po takohet me homolgun e tij kinez, Jiang Zemin. Bush e Zemin po diskutojnë bashkëpunimin në luftën kundër terrorizmit, marrdhëniet tregtare, të drejtat e njeriut dhe lirinë fetare.
Ndihmësit e Bushit thonë se është i nevojshëm këshillimi me Kinën, ashtu si dhe me aleatët në Azi e Evropë, lidhur me programin e armëve bërthamore që ka zhvilluar Koreja e Veriut.
XS
SM
MD
LG