Ndërlidhjet

JERUSALEM


Forcat izraelite kanë hyrë në qytetin e Xheninit në Bregun Perëndimor dhe kanë vendosur ndalim qarkullimin duke marrë nën kontroll një numër shtëpish palestineze dhe kanë shkëmbyer zjarr me militantë palestinezë.
Së paku 3 palestinezë janë plagosur dhe 20 të tjerë janë arrestuar.
Hyrja e trupave izraelite në Xhenin është parë si operacioni më i madh që nga vera.
XS
SM
MD
LG