Ndërlidhjet

PRISHTINË


Sot në orën 7 të mëngjesit në tërë territorin e Kosovës u hapën vendvotimet për zgjedhjet e dyta vendore.
Liderët e partive kryesore shqiptare kanë shfaqur shpresën se zgjedhjet do të sjellin stabilitetin dhe do të ndihmojnë në rrugën drejt demokracisë dhe pavarësisë.
Votuesit do t’i zgjedhin anëtarët e Këshillave të 30 komunave të Kosovës.
OSBE-ja ka njoftuar se në vendvotimet nuk është shënuar asnjë incident, kurse pjesëmarrja e minoritetit serb në votime është minimale.
XS
SM
MD
LG