Ndërlidhjet

PRISHTINË


Pikërisht në orën 19 në Kosovë janë mbyllur vendvotimet në zgjedhjet e dyta vendora.
Misioni i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim Evropian është i kënaqur me pjesëmarrjen e shqiptarëve në votime, por jo edhe me ate të serbëve, ka deklaruar shefi i OSBE-së Paskal Fieski.
Zëdhënësi i OSBE-së Paul Smith ka deklaruar se mbi 50 % e elektoratit ka dalë në vendvotime.
XS
SM
MD
LG