Ndërlidhjet

TIRANË


Në Tiranë sot pasdite është varrosur Nëna Mbretëreshë – Geraldinë, që vdiq para tre ditësh në moshën 87 – vjeçare.
Ne ceremoni morrën pjesë mijëra veta, përkrahës të mbretërisë, përfaqësues të shtetit shqiptar, partive politike dhe përfaqësive diplomatike.
“Dëshirë e saj ishte të vinte dhe të vdiste në Shqipëri”, deklaroi zëdhënësi mbretëror Fluturak Germeni.
XS
SM
MD
LG