Ndërlidhjet

JERUSALEM


Së paku tre të vrarë dhe 20 të plagosur është bilanci i një sulmi me bombë vetëvrasëse të një palestinezi në Bregun Perendimor.
Sulmi vetëvrasës ndodhi afër vendbanimit hebre të Arielit që ndodhet ndërmjet Nablusit dhe Ramallahut.
Përgjegjësinë për këtë sulm e ka marrë Al Aksa, krah i Lëvizjes Al Fatah.
XS
SM
MD
LG