Ndërlidhjet

NJU JORK


Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara sonte vazhdon debatin për rezolutën kushtuar Irakut. Në takimin e sontëm marrin pjesë 15 vende anëtare të Këshillit dhe udhëheqësi i inspektimit të armëve në Irak Hans Bliks.
Në debatin e deritashëm janë propozuar tri rezoluta – amerikane, franceze dhe një ruse.
XS
SM
MD
LG