Ndërlidhjet

NJU JORK


Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara sonte vazhdon debatin për Irakun në takimin ku marrin pjesë 15 vendet anëtare dhe udhëheqësi i inspektimit të armëve Hans Bliks.
Në debatin e deritashëm janë propozuar tri rezoluta – ajo amerikane, franceze dhe ruse.
XS
SM
MD
LG