Ndërlidhjet

TEHERAN


Lideri i rrjetit terrorist Al Kaida, Osama Bin Laden, dhe lideri i talibanëve Mula Muhamed Omar fshehen në jug të Afganistanit, ka deklaruar guvernatori i rajonit Kandahar, Gol Aga.
Ai në një intervistë për shtypin e Iranit ka thënë se qeveria e re afgane ka dëshmi bindëse për këtë pohim.
XS
SM
MD
LG