Ndërlidhjet

LONDËR


Ministri i jashtëm iraken, Naji Sabri, ka akuzuar Shtetet e Bashkuara dhe Britaninë për keqbërje në veprimet e tyre lidhur me rezolutën e ashpër për carmatimin e Irakut.
Kjo shënon një fazë të re te kolonializmit amerikan dhe britanik, ka nënvizuar Sabri.
XS
SM
MD
LG