Ndërlidhjet

TEHERAN


Një sulm kundër Iranit nuk do të jetë njësoj si sulmet ndaj Afganistanit apo një sulm i mundshëm kundër Irakut.
Ushtria iraniane është e përgatitur dhe gëzon mbështetjen e popullit, ka deklaruar ministri iranian i mbrojtjes.
Presidenti amerikan e ka cilësuar Iranin si pjesë e boshtit të së keqes, duke ngritur shqetësimin se Irani mund të sulmohet si pjesë e luftës kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG