Ndërlidhjet

VATIKAN


Vatikani do të publikojë arkivat sekrete që lidhen me aktivitetin e Papa Piut të 12-të, i cili ka drejtuar kishën katolike gjatë Luftës së Dytë Botërore.
Historianë dhe struktura hebreje kanë kritikuar rolin e kishës katolike gjatë periudhës së Holokaustit.
XS
SM
MD
LG