Ndërlidhjet

KUALA LUMPUR


Gjatë bisedimeve për vendosjen e marrdhënieve diplomatike mes Japonisë dhe Koresë së Veriut, përfaqësuesit e dy vendeve nuk gjetën gjuhën e përbashkët lidhur me dy cështje.
Japonia ka kërkuar nga Koreja e Veriut ndërprerjen e programit të armëve bërthamore dhe lejimin e 5 qytetarëve japonezë, të rrëmbyer nga Penjangu disa dekada më parë, që të kthehen përfundimisht në Japoni.
Kreu i delegacionit japonez tha se ka pasur pak përparime gjatë bisedimeve.
XS
SM
MD
LG