Ndërlidhjet

KABUL


Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai, është takuar me tre afganë të sapo liruar nga baza ushtarake e Guantamobejit në Kuba.
Të 3 afganët ishin ndaluar si luftëtarë të dyshuar talibanë apo të Al-Kaidës, por janë liruar pasi është gjetur se nuk paraqesin kërkcënim.
Karzai është interesuar për mënyrën se si janë trajtuar ata dhe të burgosurit e tjerë.
Mësohet se Karzai do të dërgojë një ekip për të parë kushtet në qendrën e ndalimit në bazën ushtarake amerikane në Kuba.
XS
SM
MD
LG