Ndërlidhjet

BRUKSEL


Nato-ja nuk ka qëllim që të largohet nga Maqedonia pas përfundimit të misionit “Dhelpra e kuqërremtë”, më 15 dhjetorin e ardhshëm.
Kjo është bërë e ditur nga Sekretari i përgjithshëm i Aleancës Veriatlantike, George Robertson.
Robertson ka nënvizuar se ka ende shumë për të diskutuar para se Bashkimi Evropian të mund të marrë drejtimin e misionit.
Është me interes të kemi një marrëveshje të drejtë dhe jo të shpejtë, ka vecuar Robertson.
XS
SM
MD
LG