Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kreu i ekipit të inspektorëve të armëve për Irakun, Hanx Blix dhe drejtori i Agjencisë Ndërkombëtare për Energjinë Bërthamore, Mohamed El Baradei, kanë informuar presidentin amerikan George Bush dhe nënpresidnetin Dick Cejni lidhur me zhvillimet më të fundit mbi Irakun.
Blix ka udhëtuar deri tani në të gjitha vendet anëtare të përhershme të Këshillit të Sigurimit.
Takimi në Shtëpinë e Bardhë erdhi ndërsa presidneti i Këshillit të Sigurimit ka thënë se është bërë përparim lidhur me afrimin e qëndrimeve mbi projekt rezolutën për Irakun.
XS
SM
MD
LG