Ndërlidhjet

XHAKARTË


Hetuesit kanë identifikuar tre persona të cilët dyshohet të jenë implikuar në vënien e bombave më 12 tetor në një klub nate në ishullin Bali të Indonezisë.
Ky aksion pasoi një koment të mëhershëm të Denis Riçardson, shef i agjencisë australiane për Sigurinë dhe Zbulimin, i cili tha se në bombardim, ka luajtur rol organizata terroriste Al-Kaida.
Gjatë shpërthimit të fuqishëm të ditëve më parë, humbën jetën 180 persona, midis të cilëve 48 australianë.
XS
SM
MD
LG