Ndërlidhjet

SHKUP


Parlamenti i Maqedonisë është mbledhur për të votuar qeverinë e re dhe programin e saj.


Në qeverinë e re të kryeministrit social-demokrat, Branko Cërvenkovski, marrin pjesë dhe përfaqësuesit e partisë shqiptare, Bashkimi Demokratik për Integrime.
Cërvenkovski gjatë fjalës së tij në Parlament ka theksuar se Maqedonia, na pëlqen apo jo, nuk është shtet vetëm i maqedonasve, dhe se i përket të gjithëve njësoj.
XS
SM
MD
LG