Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i Shtetit ka njoftuar se po ndërmerr një fushatë të madhe informimi për publikun botëror rreth faktit se myslimanët në Shtetet e Bashkuara nuk janë aspak një pakicë e persekutuar.
Zëdhënësi Ricard baucër tha se fushata kap një vlerë prej 15 milionë dollarësh dhe do të fillojë këtë javë në Indonezi, me një seri dokumentarësh televizivë, që portretizojnë amerikanët myslimanë.
XS
SM
MD
LG