Ndërlidhjet

BAGDAT


Iraku ka shprehur shqetësimin rreth takimit të shefit të inspektorëve të kontrollit të armëve të Kombeve të Bashkuara, Hans Blix dhe presidentit amerikan George Bush në Shtëpinë e Bardhë.
Ministria e jashtme irakene e ka quajtuar atë si ndërhyrje në punën e organizatave ndërkombëtare.
Në fakt takimi mes Bushit dhe Blix erdhi si pjesë e vizitave të Blix në vendet anëtare të përhershme të Këshillit të Sigurimit.
XS
SM
MD
LG