Ndërlidhjet

MOSKË


Kryeministri rus, Mihail Kasianov, ka thënë se shpreson që parlamentit rus do të miratojë së shpejti paktin që lidhet me pakësimin e armëve bërthamore. Pakt që u nënshkrua nga presidenti amerikan Geroge Bush dhe ai rus Putin në muajin maj.
Kasianov i ka dhënë këto deklarata pas miratimit të paktit nga qeveria si hap, që i paraprin votimit në parlament.
XS
SM
MD
LG