Ndërlidhjet

ANKARA


Kryeministri turk Bulent Ecevit, ka hedhur poshtë informacionet e Moskës se grupet cecene në Turqi kanë pasur lidhje me aksionin e pengmarrjes në teatrin e Moskës, gjatë javës që shkoi.
Turqia strehon disa mijëra cecenë dhe organizata humanitare cecene.
XS
SM
MD
LG