Ndërlidhjet

PEKIN


Ambasadori koreanoverior në Kinë ka propozuar fillimin e bisedimeve rreth paktit për mos sulmim, në mënyrë që të adresohen dhe shqetësimet e Shteteve të Bashkuara lidhur me programin e zhvillimit të armëve bërthamore nga ana e Penjangut.
Ambasadori koreanoverior në Pekin, as nuk ka mohuar dhe as nuk ka pranuar ekzistencën e programit në fjalë.
Administrata e presidentit amerikan Bush, ka përfshirë Korenë e Veriut në boshtin e së keqes, ku bëjnë pjesë dhe Irani e Iraku.
XS
SM
MD
LG