Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit Ariel Sharon, ka filluar zyrtarisht bisedimet me pjestarët e mundshëm të koalicionit të ardhshëm, të cilët janë partitë e ekstremit të djathtë.
Sharon ka theksuar se nuk do të ndryshojë parimet e politikës së tij, pavarësisht nga anëtarët e rinj të qeverisë së ardhshme. Koalicioni i qeverisë së deritashme izraelite mes likudëve dhe laburistëve u prish si pasojë e kundërshtive mbi buxhetin e vitit 2003.
XS
SM
MD
LG