Ndërlidhjet

HAGË


Është shtyrë deri të hënën, seanca gjyqësore e ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq, për shkak të problemeve shëndetësore të të akuzuarit.
Gjyqi i Millosheviqit, 61 vjecar, i akuzuar për krime lufte e gjenocid gjatë luftrave në Kosovë, Bosnjë dhe Kroaci, ka nisur në shkurt dhe mendohet se do të zgjasë 2 vjet.
XS
SM
MD
LG