Ndërlidhjet

SIMFERPOL


Sipas presidentit ukrainas, Leonid Kucman, ekspertët amerikanë e britanikë, të cilët hetuan lidhur me shitjen e sistemeve radar Irakut, nuk mund të vijnë me përfundime të qarta, për shkak të mungesës së provave.
Uashingtoni ka akuzuar Ukrainën për shtije të sistemeve radare Bagdatit, cfarë është pasuar me pezullimin e ndihmës ekonomike dhe financiare për këtë vend.
XS
SM
MD
LG