Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon, ka vazhduar përpjekjet për krijimin e qeverisë së re, në koalicion me partitë e ekstremit të djathtë.
Sharon është takuar me rivalin e tij kryesor brenda partisë Likude, Benjamin Netanjahun, të cilit i ka ofruar postin e ministrit të jashtëm.
Koalicioni mes Likudëve dhe Laburistëve në Izrael u prish pas kundërshtive lidhur me buxhetin.
XS
SM
MD
LG