Ndërlidhjet

MOSKË


Ambasada e Azerbaxhanit në Moskë ka njoftuar se një qytetar i këtij vendi është vrarë dhe 15 të tjerë janë plagosur. Kjo ka ndodhur ndërsa forcat ruse të policisë kanë kontrolluar një depo fruta –zarzavatesh, në kryeqytetin rus.
Sipas të njëjtave burime policët kërkonin të holla dhe kanë marrë të gjitha telefonat e dorës, madje dhe unazat nga duart e punonjësve të depos.
XS
SM
MD
LG