Ndërlidhjet

KUVAJT


Autoritetet e Kuvajtit kanë shpallur zonë ushtarake një të tretën e vendit, për të rritur sigurinë gjatë stërvitjeve ushtarake që udhëhiqen nga trupat amerikane.
Bëhet e ditur se vendimi për bllokimin e pjesës veriore dhe perëndimore të Kuvajtit nuk ndërlidhet me përgatitjet e Shteteve të Bashkuara për një luftë të mundshme me Irakun.
XS
SM
MD
LG