Ndërlidhjet

LONDËR


Një rast i rrallë shpëtimi raportohet nga Flota mbretërore britanike, e cila ka arritur të nxjerrë në breg një person, i cili gjendej në mëshirë të fatit prej 26 ditësh pa ushqime në një barkë të vogël në mes të oqeanit.
Leni Leon Piter tha se kishte mbijetuar duke shuar etjen me ujrat e shirave.
Ai gjendet për mjekim në Xhamaika, ku po trajtohet për dehidratim të thellë, kequshqyerje dhe tej-ekspozim në diell.
XS
SM
MD
LG