Ndërlidhjet

JERUZALEM


Shaul Mofaz do të jetë ministër i Mbrojtjes i Izraelit, në vend të paraardhësit të dorëhequr Ben-Elizer. Lajmi është konfirmuar nga zyra e kryeministrit Ariel Sharon.
Mofaz, ka shërbyer si shef i Shtatmadhorisë dhe njihet për taktikat e ashpra kundër palestinezëve.
XS
SM
MD
LG