Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i Shtetit bën të ditur se ka diskutuar me zyrtarët rusë mundësinë që Shtetet e Bashkuara të prfshijnë grupet çeçene, në listën e organizatave të huaja terroriste.
Zëdhënësi Filip Riker refuzoi të tregojë se cilat grupe çeçene do të futen në këtë listë, por u bëri thirrje liderëve çeçenë të heqin dorë nga aktet e dhunshme dhe të ndërpresin çfarëdo lidhje me organizatat terroriste.
XS
SM
MD
LG