Ndërlidhjet

VIENË


Politikani ultra – nacionalist austriak, Joerg Hajder, kryen sot vizitën e tretë në Irak, në shënjestër të kritikave të shumta që vijnë nga vendi dhe bota.
Haider, i cili aktualisht është guvernator i një province në jug të vendit, ka mbrojtur me zjarr dy udhëtimet e mëhershme në Bagdad dhe takimin atje me liderin Sadam Husein, duke thënë se ato ishin misione humanitare.
XS
SM
MD
LG